Uyum Yasalara uymaktan fazlasıdır

Hızlı Ürün Bulucu

Bir kategori veya alt kategori seçin

B. Braun sorumlu davranmayı talep eder ve destekler

B. Braun için uyum, yasalara uymaktan fazlası demektir. Uyum aynı zamanda adil olma, bütünlük ve sürdürülebilirlik gibi değerleri de bünyesinde barındırır. Bir aile şirketi olarak B. Braun şirket yönetimi, her şeyin başladığı 1839 yılından beri, yasalara uyan ve sosyal sorumluluk sahibi bir tutum sergilemiştir. 

Bu prensibi şirket büyürken de koruyabilmek adına B. Braun, bağlayıcı İş Etiği Kuralları kavramını uygulamaya koymuştur. Buna ek olarak, bu standartların global anlamda takip edilebilmesi amacıyla, kapsamlı bir uyum yönetim sistemi oluşturulmuştur. Kurumsal bir Uyum Ofisi ve yerel bir Uyum Görevlisi, belirlenen yönetmeliğin tüm ülke organizasyonlarında uygulanabilmesi için gerekli koşulları sağlamak ve korumakla yükümlüdür.  

 

Program ve Prosedür

Tüm B. Braun Grubu Şirketleri'nin Yönetimleri, yerel bir Uyum Komitesinin yapılandırılması ve bir Uyum Görevlisinin atanmasını da içeren, uygun bir Uyum Programının oluşturulması ve sürdürülmesinden sorumludurlar. Ayrıca İş Etiği Kurallarının yayımlanması ve bu konuda eğitimler verilmesi, şirketin uyum seviyesinin, düzenli ve periyodik olarak oluşturulan raporlar ile kontrol edilmesi ve çalışanların, İş Etiği Kuralları'nı veya yasaları ihlal ettiğinden şüphelendikleri bir durum ile karşılaştıklarında bu durumu bildirmelerini teşvik etmek adına, uygun bildirim kanallarının oluşturulması da yönetim'in sorumluluğu altındadır. 

Çalışanların, İş Etiği Kuralları'nı veya yasaları ihlal ettiğini düşündükleri bir durum ile karşılaşmaları halinde, bu durumu bildirmeleri beklenmektedir. Şüpheli ihlal durumlarının, çalışanlar tarafından süpervizörlerine bildirilmesi teşvik edilmekte olsa da, bu bildirimler; intranet raporları, anonim iletişim veya yerel Uyum Görevlisine ya da Komitesine doğrudan bildirim olarak yapılabilir. Tüm bildirimler üzerinde uygun soruşturmalar yapıldıktan sonra, gerekli görülen düzeltici eylem uygulanacaktır. B. Braun Grubu, şüpheli bir durumu iyi niyet çerçevesinde bildiren bir  çalışana karşı yapılabilecek olası bütün misillemeleri yasaklamaktadır.  

 

B. Braun Medikal Dış Ticaret AŞ
B. Braun Uyum Departmanı (Türkiye)
Maslak Mah. Sümer Sok.
No: 4/54 Sarıyer
34485 İstanbul
Türkiye