Tarihimiz Gelenek ve İnovasyon

Hızlı Ürün Bulucu

Bir kategori veya alt kategori seçin

Eczacılıktan küresel bir şirkete

İyi fikirler, çığır açan inovasyonlar ve girişimsel solumluluk: bu kavramlar B. Braun'un tarihini özetliyor.

Her şey 1839 yılında, Julius Wilhelm Braun Melsungen'deki Rose Pharmacy'i satın aldığında başladı. 19. yüzyıl başlarından bugüne zorluklar değişti. Ancak o zaman da, bugün de, bizim hedeflerimiz olan medikal terapilerde inovasyon yaratma ve gerek hastalarımız, gerek ortaklarımızla olan alışverişlerimizde önemli noktaları farkedebilme arzumuz hiç değişmedi. Altı kuşak boyunca, girişimimiz güçlendi ve her kıtada bağlı şirketleri olan global bir güç haline geldi.

B. Braun Medikal Dış Ticaret AŞ

1990 yılından itibaren Hastane Ürünleri, Cerrahi El Aletleri, Ayakta Tedavi Ürünleri ve Diyaliz alanında Almanya’da üretimi ve dağıtımı yapılan ürünler, farklı mümessillikler aracılığı ile sektörde faaliyet gösterdiler.

2000 yılında İrengün Dış Ticaret, B. Braun bünyesine katılarak, B. Braun İrengün Medikal ismiyle tam anlamıyla bir B. Braun şirketi oldu.

2003 yılında Diyaliz Hizmetleri, B. Braun Avitum olarak yeni bir oluşumla diyaliz hizmetine başladı.

2006 yılında B. Braun Avitum Ankara Diyaliz Merkezi, B. Braun ortaklığında kuruldu. Şu anda hala 50 yatak kapasitesi ve 32 Sağlık Personeli ile Ankara’da sektörde faaliyet göstermektedir.

2007 yılında, B. Braun Kalyon Medikal kuruldu ve sektördeki faaliyetlerine başladı. 

2010 yılında, İrengün ismi ünvandan çıkarılarak, şirketin ismi B. Braun Medikal oldu. 

2013 yılında B. Braun Medikal, B. Braun Kalyon Medikal'in hisselerinin %51'ini satın aldı. Daha sonra 2015 yılında, Kalyon Medikal hisselerinin %100'ü, B. Braun Medikal tarafından satın alındı.

Takip eden yıllarda B.Braun Medikal hem Avitum grubunu, hem Kalyon Medikal ortaklığını bünyesine katıp 01.06.2017 yılında dört farklı ürün grubunun tek çatı altında toplandığı bir organizasyon şekline geçti.