Hemodiyaliz Hakkında Bir Hikaye

Hızlı Ürün Bulucu

Bir kategori veya alt kategori seçin

İnsancıl bir dokunuşla daha çok zaman

İsviçre’de bir renal bakım merkezinin veri yönetimi ile hem zaman kazanırken, hem de hastaları, sağlık çalışanlarını ve yönetimi memnun etme hikayesi:

Diyalizde zaman çok önemlidir. Başarılı tedavi ve hastanın esenliği, bakım işlemleri ve ekonomik etkinlik açılarından büyük önem taşır. Ne yazık ki zaman demek sıklıkla çıkar çatışması da demektir. Hastalar bireysel bakımın yanı sıra hemşire ve doktorlarla sohbet zamanı da arzu ederler. Sağlık hizmetleri çalışanları da iyileşmenin sadece doğru tıbbi işlemlerden çok daha fazlasına bağlı olduğunu bilirler. Öte yandan, zaman kısıtlıdır. Ve vakit nakittir. Renal bakım merkezleri de diğer tüm sağlık kuruluşları gibi giderlerini dengelemek zorundadır. Zamanı hem etkin, hem de insancıl bir biçimde kullanmayı öğrenmeleri gerekir. İsviçre’de bir renal bakım merkezi, bu zorlukla başa çıkmak için yeni bir yol geliştirmeyi kendine görev edindi. Zamanı nasıl dengeli kullanıp hem hastalarını, hem sağlık çalışanlarını, hem de merkez yönetimini memnun edecekleri konusunda düşünüp fikirler geliştirdiler.

Cenevre’deki MV SANTE Dialyse’de hemşirelik yapan Cecile Tartron’un bir gününü izleyin ve  Nexadia gibi akıllı teknolojiler sayesinde nasıl gerçekte önemli olana, insani bir dokunuşla tıbbi bakıma odaklanabildiğini görün.

Daha fazla bilgi için lütfen B. Braun temsilcinizle görüşün ya da aşağıdaki bilgileri kullanarak bize ulaşın
B. Braun Medikal Dış Tic. A.Ş.
Maslak Ofis Binası
Maslak Mah. Sümer Sok. No:4/54
34485 İstanbul, Sarıyer
Türkiye