Hasta Bilgilendirme Enfeksiyon Önleme

Hızlı Ürün Bulucu

Bir kategori veya alt kategori seçin

Büyüyen bir kamu sağlık problemini önleyin

Eski ve yeni hastalıklar dünya çapında ulusları tehdit ediyor. MDRO (Çoklu İlaç Dirençli Organizmalar) büyüyen bir kamu sağlık problemi konumunda. Enfeksiyonu ve çapraz yayılmayı durdurmak adına alınan önleyici tedbirler her geçen gün daha önemli bir hale geliyor.

Hastaların ve sağlık çalışanlarının güvenliğini garantilemek adına B. Braun, özel güvenlik konseptleri, eğitim ve hem kişisel korunma ekipmanları, hem de dezenfektanları kapsayan geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Olası zararlı mikropların yayılmasını durdurun: El hijyeni ve dezenfeksiyon

El hijyeni; soğuk algınlığı, grip ve hatta daha ciddi enfeksiyonlara sebep olan çoklu ilaç direnci gösteren organizmalar gibi pek çok olası zararlı mikrobun yayılmasının önlenmesinde en önemli yollardan biridir. Ve siz, bir değişim yaratabilirsiniz: 

Neden?  El hijyeninize düzenli olarak özen gösterip, etrafınızdaki insanları da buna teşvik ederek harekete geçebilirsiniz.

Ne zaman? Siz ve sevdikleriniz ellerinizi düzenli olarak temizlemelisiniz. Özellikle de:

  • hastanede hasta ziyaretinde bulunmadan önce ve sonra
  • tuvaletleri kullandıktan sonra
  • yemek hazırlamadan veya yemeden önce
  • burnunuzu sildikten, öksürdükten ya da hapşırdıktan sonra

Sizinle ilgilenen sağlık görevlisi, en azından sizinle ilgilenmeden önce el hijyenine özen göstermelidir. İdeal olarak, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen "Benim 5 El Hijyen Aşamam" adı verilen düzenlemeye uymalıdır.

Nasıl? Ellerinizi, su ve sabun, ya da alkol bazlı bir el losyonu ile, enfeksiyona neden olan bakterileri öldürmek için, temizlemek sadece 15 saniye sürer.  Su sıkıntısı çeken bölgelerde, alkol bazlı losyonların kullanılması önerilir. Ancak ellerinizin gözle görülür biçimde kirli olduğu durumlarda, su ve sabun kullanmanız gerekir.

Kim? Siz, sevdikleriniz ve sizinle ilgilenen sağlık çalışanları, el hijyeninize düzenli bir biçimde dikkat etmelisiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen B. Braun temsilcinizle görüşün ya da aşağıdaki bilgileri kullanarak bize ulaşın
B. Braun Medikal Dış Tic. A.Ş.
Maslak Ofis Binası
Maslak Mah. Sümer Sok. No:4/54
34485 İstanbul, Sarıyer
Türkiye